Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 03 września 2013, 10:23:28
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Bliżej budowy ośrodka narciarskiego Kicarz w Piwnicznej.

Bliżej budowy ośrodka narciarskiego Kicarz w Piwnicznej.

Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy pozwolenie na budowę obiektu, które od 6 lat kwestionują działacze Stowarzyszania na rzecz Wszystkich Istot czyli stacji narciarskiej w Piwnicznej. Czy to oznacza, że nowy kompleks narciarski w końcu powstanie w Beskidzie Sądeckim?

Stowarzyszenie zaskarżyło pozwolenie na budowę do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w obawie o wpływ inwestycji na środowisko. Sąd podtrzymał jednak prawomocność dokumentu i inwestor przystąpił do aktualizacji projektu inwestycji. Choć członkowie stowarzyszenia zapowiadają, że dalej będa walczyć o zablokowanie inwestycji, która ich zdaniem może skazić wody mineralne w okolicy, inwestycja wydaje się być coraz bliższa.


Widok z Kicarza na Piwniczną, fot. Karina Twarowska.


Stacja Narciarska Kicarz ma być jedną z największych na Sądecczyźnie. Ma tu powstać 5 tras zjazdowych o długości 6 kilometrów. Stację obsługiwać mają 2 kolejki krzesełkowe i 3 wyciągi orczykowe. Warta 50 milionów złotych inwestycja ma być największą atrakcją turystyczną Piwnicznej. Strona inwestora: http://www.kicarz.pl/wizualizacje.html

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!