Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 09 kwietnia 2013, 10:53:50
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Aż 40 mln na kulturę w Małopolsce!

Aż 40 mln na kulturę w Małopolsce!

Ministerstwo kultury planuje przekazać Małopolsce ponad 40 mln złotych dotacji na wydarzenia i działalnośc w obszarze kultury. To więcej niz przed rokiem. Dzięki wyższej dotacji mają odbyć się wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne, których organizacja stanęła pod znakiem zapytania przez kiepską sytuację finansową Krakowa i innych miast regionu.

W tym roku Ministerstwo Kultury przeznaczy 40,2 mln zł na dofinansowanie 302 przedsięwzięć z Małopolski. Przeznaczona kwota jest wyższa niż rok temu o 5 mln słotych. Ze wszystkich środków, aż 25,6 mln złotych skierowano do Krakowa.

Największa dotację otrzyma krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, 2 mln złotych mają zostać przeznaczone przede wszystkim na zakup eksponatów. Sacrum Profanum dostanie największą w Polsce dotację na wydarzenie muzyczne - 600 tys. zł. Inne wsparte przez ministerstwo wydarzenia muzyczne w Krakowie to m.in. Unsound Festiwal, Krakowska Jesień Jazzowa w Alchemii, międzynarodowy festiwal Muzyka w Starym Krakowie i festiwal Rozstaje.

Spośród innych miast najbardziej zadowolone może być Zakopane. Miasto dostało dotacje na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" i Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. W Starym Sączy wsparcie otrzyma Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: