Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 03 stycznia 2014, 11:45:50
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Auschwitz od A do Z. Nowa publikacja Muzeum

Auschwitz od A do Z. Nowa publikacja Muzeum

 "Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu" to najnowsza publikacja o Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jest to zredagowane w sposób encyklopedyczny i bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Książka autorstwa Piotra M.A. Cywińskiego, Jacka Lachendro oraz Piotra Setkiewicza przedstawia wiedzę o obozie zebraną w ponad 300 artykułach. Ułożone w kolejności alfabetycznej hasła wyjaśniają najistotniejsze zjawiska i wydarzenia z historii Auschwitz. „W toku debat redakcyjnych wybraliśmy te hasła, które wydały się nam najistotniejsze dla dziejów obozowych. korzystaliśmy też z doświadczenia edukatorów i przewodników Miejsca Pamięci, by ocenić, jakie hasła powinny zostać włączone do tak pomyślanego zbioru” — piszą we wstępie autorzy.

Książkę "Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu" można już kupić w internetowej księgarni Muzeum Auschwitz. Już niedługo ukaże się angielskie tłumaczenie publikacji.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem:
http://pl.auschwitz.org/m/index.php?option=com_content&task=view&id=1715&Itemid=10Paweł Sawicki / Materiały Prasowe 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: