Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 12 grudnia 2013, 13:56:43
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Anioły na Bani! - wystawa

Anioły na Bani! - wystawa

Lobby Hotelu Bania zostało zamienione w miejsce szczególne. To właśnie tam miłośnicy sztuki współczesnej, a także wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać ekspozycję fotografii i malarstwa zatytułowaną Tam, gdzie mieszkają Anioły. Wystawa została zorganizowana przy współpracy z krakowską Sisto Gallery.

Hotel Bania słynie ze swojego wkładu w rozwój kultury, nie tylko tej rodzimej. Do tej pory wydarzenia w Hotelu Bania stały pod znakiem muzyki i literatury. W lecie zakończyła się kolejna
już, trzecia edycja Kultury na Bani, promująca wspólny góralski dorobek kulturalny. Trzy miesiące później, spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem zapoczątkowało Czytelnię Hotelu Bania. Obecnie rodzina Dziubasików wzięła pod swoje skrzydła kolejny projekt kulturalny, tym razem z dziedziny sztuki.

Za sprawą wystawy pochodzącej z Krakowa, nasz Hotel jest teraz podwójnie anielski. Dzięki niej ludzie mają przez chwilę możliwość obcowania z sztuką współczesną. Przez cztery miesiące Anioły będą towarzyszyć Gościom w lobby hotelowym. Mamy nadzieję, że przypadnie ona do gustu nie tylko naszym Klientom, ale wszystkim odwiedzającym Białkę Tatrzańską – mówi Paweł Dziubasik, właściciel Hotelu Bania**** Thermal&Ski.

Motyw anioła nieodłącznie kojarzy się ze sferą sacrum. Zazwyczaj cherubini pojawiali się na płótnach w nawiązaniu do scen biblijnych. Krakowska wystawa zwraca uwagę na inny aspekt – sferę profanum. Oprócz przysłowiowych krain mlekiem i miodem płynących, Anioły zamieszkują również serca ludzi i są we wszystkim, co jest żywe. Dlatego też bogaci w tę informację powinniśmy z większą uwagą i miłością spostrzegać ludzi stojących obok, gdyż w każdym z nich mieszka osobisty regent - Anioł Stróż. – opowiada Teresa M. Lisek, Sisto Gallery Manager. Dlatego też wystawa świetnie wpisuje się w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Autorami prac są: Jolanta Biedroń, Jolanta Hałas, Halina Kaźmierczyk, Anna Masiul-Gozdecka, Marek Pabis, Anna Rosiek, Marta Sobczak-Pięton, Joanna Tokarczyk oraz Andrzej Wolfhart. Każdy z wystawianych obrazów można zakupić w Hotelu Bania. 

Wystawę Tam, gdzie mieszkają Anioły będzie można podziwiać w lobby Hotelu Bania do końca marca. Wstęp wolny.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: