Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 07 stycznia 2015, 17:11:58
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Andrzej Śliwiński


Udostepnij na Facebooku

Andrzej Śliwiński

1. W galerii możemy oglądnąć Twoje zdjęcia z Tatr i Podhala. To "Twoje" miejsce w Małopolsce?

Tak, Tatry i Podhale to miejsca szczególnie mi bliskie. Tutaj się urodziłem i tutaj mieszkam od prawie trzydziestu lat więc wśród moich zdjęć przeważają kadry tatrzańskie i podhalańskie. W najbliższej okolicy mam sporo "miejscówek" na ciekawe zdjęcia i staram się je odwiedzać regularnie w różnych porach roku i dnia, aby uchwycić ciekawe, nietypowe kadry.

2.  Co najbardziej fascynuje Cię w Tatrach?

Tatry są górami o bardzo urozmaiconym krajobrazie: od lesistych czy trawiastych łagodnych pagórków aż po pionowe skalne ściany. Zróżnicowana jest również fauna i flora. Pogoda potrafi zmienić się w ciągu kilkunastu minut. Wszystko to sprawia, że w najbardziej niespodziewanym momencie można zrobić ciekawe zdjęcie. Do tej pory miałem okazję odwiedzić liczne pasma górskie od marokańskiego Atlasu po Ałtaj na Syberii, ale w Tatry zawsze wracam z wielką przyjemnością.

3. Jedno ze zdjęć przedstawia niedźwiedzia. Jak udało Ci się go sfotografować?

Zdjęcie niedźwiedzia widoczne poniżej wykonałem wracając szlakiem z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. Była jesień, mnóstwo dojrzałych borówek i zwierzę "pasło się" nie zważając na przechodzących kilkadziesiąt metrów od niego ludzi. Również ludzie nie wykazywali zainteresowania niedźwiedziem. Stałem, robiłem zdjęcia, a po kilku minutach zorientowałem się, że tuż za mną w całkowitej ciszy stoi kilkanaście osób zafascynowanych największym tatrzańskim drapieżnikiem.

4. Co jest dla Ciebie najważniejsze w fotografii? 

Fotografuję od kilkunastu lat i nadal mi się to nie znudziło, co więcej -z każdym dniem lubię to bardziej. Fotografia jaką się zajmuję wiąże się z podróżami i spotykaniem ciekawych ludzi... to drugie jest dla mnie szczególnie ważne.

5. Masz jakieś ulubione zdjęcie związane z Małopolską? 

Z każdym zdjęciem związane są emocje, wspomnienia. Szczególnie zapadło mi w pamięci zdjęcie (widoczne w galerii) przedstawiające Beskidy i Tatry z lotu ptaka, a właściwie lotu samolotu. Taki widok zastałem wracając z Maroka do Polski pewnego jesiennego poranka...


Strona internetowa: www.sliwinski-foto.eu

Fan page: www.facebook.com/photography.sliwinski

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: