Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 03 lutego 2014, 18:14:07
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » 6 sposobów aby bezpiecznie korzystać z karty kredytowej przez internet

6 sposobów aby bezpiecznie korzystać z karty kredytowej przez internet

Z roku na rok społeczność korzysta z coraz bardziej nowatorskich możliwości, które zapewniają im komfort funkcjonowania i załatwiania różnych spraw. Jeszcze nie tak dawno karty kredytowe były dla nas wielkim wybawieniem, ponieważ mogliśmy płacić nimi w sklepach nawet bez środków na koncie. Obecnie w tej kwestii się nic nie zmieniło, jednak karta kredytowa przez internet w sieci bywa częściej używana niż w sklepach stacjonarnych.

Faktem jest, iż sklepów internetowych jest mnóstwo. Nie mówimy tylko o polskich, ale także zagranicznych, w których również bez problemu możemy robić zakupy. Niemniej zamierzając płacić kartą powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad, które mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo w sensie pieniędzy.

Po pierwsze zawsze korzystamy ze swojego komputera, który nie posiada wirusów, ale wyposarzony jest w dobrej jakości program antywirusowy. Nie stosujemy także opcji zapisywania haseł i loginów do stron, na które trzeba się logować bądź podawać jakieś dane osobiste. Następną kwestią jest to, iż sprawdzamy opinię sklepu. Jest bardzo dużo opinii, wystarczy wejść na odpowiednie fora, aby się upewnić, jak także patrzeć na to czy na stronie danego sklepu widnieje odpowiedni certyfikat zaufania. Po tych czynnościach w zasadzie już nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać zakupów.

Bardzo dobrze wiemy, że mnóstwo osób woli płacić kartą w sklepie stacjonarnym niż wyjść z przekonania, że karta kredytowa przez internet jest bezpieczna. Z racji tej dla porównania można przytoczyć jak się odbywa taka płatność w sklepie. Płacąc zostawiamy dane karty, oraz swoje dane w sklepie, ponieważ slip (potwierdzenie transakcji) wystawiany jest w dwóch egzemplarzach, jeden dla klienta, a drugi dla sprzedawcy. Nigdy nie wiemy jakimi cechami charakteru wyróżnia się sprzedawca i co z tymi danymi zrobi. W internecie z kolei możemy obawiać się tylko tego, że ktoś szpiegując nasz komputer przekieruje dane na własny. Jest to raczej niemożliwe, gdyż szyfrowanie połączeń algorytmami  SSL nie dopuszczają do takiej możliwości, co udowadnia, iż transakcje przez internet są bezpieczne.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: