Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 19:41:51
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » 46. MFFZG - koncert inauguracyjny


Udostepnij na Facebooku

46. MFFZG - koncert inauguracyjny

Podczas wieczornego niedzielnego koncertu Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, Dyrektor Festiwalu Andrzej Kawecki oraz Dyrektor Artystyczna Stanisława Trebunia-Staszel uroczyście otworzyli 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Nie zabrakło także rodziny Haniaczyków, która tradycyjnie na trombitach odegrała festiwalowy hejnał. Wszystkie zespoły, które od dzisiaj konkurują na scenie, zostały przywitane chlebem przez dzieci z „Młodych Klimków”.

W tym roku o Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę, rywalizować będą zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Włoch oraz cztery zespoły z Polski. Poza konkursem zobaczymy górali z Peru. Gospodarzami festiwalu są dwa zespoły podhalańskie "Watra" z Czarnego Dunajca oraz „Młode Klimki” z Zakopanego. Finałem koncertu był widowiskowy taniec zbójnicki z pochodniami. Następnie ogień został przeniesiony do wioski festiwalowej, gdzie zapłonęły ogniska i odbył się pokaz sztucznych ogni.  

Fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 46.MFFZG

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: