Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 09 kwietnia 2013, 0:56:15
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » "1863. Powstań!" - gra miejska

"1863. Powstań!" - gra miejska

Teatr Groteska zaprasza na wielką historyczną przygodę!

Misje kurierskie, potyczki i bitwy, szkolenia bojowe i pomoc cywilom - to tylko niektóre z wyzwań, jakim przyjdzie sprostać uczestnikom historycznej gry miejskiej o powstaniu styczniowym. „1863. Powstań!” w sobotę 13 kwietnia na ulicach Krakowa!

Do udziału w nietypowej lekcji historii zapraszamy 4-5-osobowe drużyny. Każda drużyna to grupa ochotników - zalążek oddziału powstańczego. Celem graczy będzie rozbudowa swojego oddziału, jego uzbrojenie i utrzymanie w jak najlepszej kondycji do końca pięciogodzinnej rozgrywki.

Nie będzie to łatwe. Gra obejmie wydarzenia z okresu powstania od 13 lutego do początku maja 1863 r. w Krakowie i na obszarach zaboru rosyjskiego graniczących z Galicją.

By wykonać główne zadanie zawodnicy będą musieli pracować na rzecz Powstania m.in. gromadząc broń, pieniądze, wspierając szpital powstańczy, przemycając meldunki, szkoląc się i wreszcie - walcząc po przekroczeniu rosyjskiego kordonu. Historia większości oddziałów wyruszających
z Krakowa była krótka i tragiczna. Trzymamy kciuki, by Wam poszło lepiej.

Każda drużyna wybierze swojego dowódcę i jego zastępcę, którzy wezmą odpowiedzialność za losy oddziału. Wykonując zadania członkowie drużyny będą mogli działać indywidualnie, wspólnie, a nawet łączyć siły z innymi drużynami. Część misji wybiorą sami, na inne (zwłaszcza bojowe
i wywiadowcze) będą kierowani rozkazami w wyznaczonych terminach, niezależnie od stopnia przygotowania. Każde przekroczenie umownej granicy między zaborami będzie związane z ryzykiem, każda potyczka może oznaczać utratę całego dorobku drużyny! Dlatego gdy jedni pójdą walczyć, inni będą pracować by odbudować ewentualne straty.

Gra rozpocznie się 13 kwietnia o godz. 9.30 odprawą i wręczeniem rozkazów, a zakończy po
godz. 15 podliczeniem strat i wręczeniem medali.

Jeśli macie ochotę na emocjonujące spotkanie z historią, nie traćcie czasu!

Zgłoszenia 4-5-osobowych drużyn przyjmujemy od 21 marca do 9 kwietnia na stronie internetowej www.grymiejskie.krakow.pl. Tam również znajdziecie regulamin gry miejskiej.

Szczegółowe zasady rozgrywki wyślemy zarejestrowanym zespołom po 9 kwietnia.

Przy rejestracji nie zapomnijcie podać numeru telefonu komórkowego drużyny, który będziecie mieli przy sobie podczas gry. To ważne - część rozkazów otrzymacie sms-ami.

Organizatorami zabawy są Rada Dzielnicy I, Rada Dzielnicy II, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Teatr Groteska.

Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Wyborcza.

  

źródło: Mat prasowe

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: