Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 11 października 2014, 8:44:02
Autor: admin
Home » Menu Główne » Gdzie spać? » Ogłoszenia i oferty specjalne » 12 rzeczy, o których musisz pamiętać rezerwując apartament w Krakowie

12 rzeczy, o których musisz pamiętać rezerwując apartament w Krakowie

Dzięki swej niezwykłej historii, wspaniałym obiektom architektonicznym, a także wielu miejscom rozrywki, Kraków jest miastem uwielbianym przez turystów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić to miejsce i kontemplując jego urok „odczuć na własnym ciele” piękno zabytków, których mury pamiętają rozliczne, historyczne wydarzenia. Aby wizyta w Krakowie przebiegła bez przykrych niespodzianek i pozostała w pamięci na długo, priorytetem jest rzetelne jej zaplanowanie.

Prócz takich elementów, jak oszacowanie kosztów pobytu i przygotowanie finansowe, określenie ramowego planu wyjazdu czy miejsc posiłków, koniecznym elementem jest rezerwacja noclegu. Na co zatem dokładnie należy zwrócić uwagę rezerwując nocleg w apartamencie, aby spędzić w Krakowie bezstresowe chwile i nie martwić się o nieprzewidziane zdarzenia?

1. Ilość osób

Ilość nocujących osób to główny element, który należy zaplanować, aby zarezerwować odpowiedni nocleg. Przed rezerwacją warto również dopytać o rozkład apartamentu – czy łóżka znajdują się w jednym czy może w kilku pokojach oraz czy są to łóżka małżeńskie bądź pojedyncze tapczany.

2. Ewentualni współlokatorzy

Rezerwując nocleg w Krakowie warto upewnić się, czy apartament będziemy mieli na wyłączność i czy np. do drugiego pokoju nie zostanie dokwaterowany ktoś obcy. Temat ten warto poruszyć, aby uniknąć niepotrzebnego zaskoczenia i niemiłej niespodzianki na miejscu.

3. Możliwość dostawki

Możliwość dostawki to kolejny element, o który warto zadbać organizując nocleg w krakowskich apartamentach. Planując pobyt z małym dzieckiem należy ponadto dopytać o możliwość wstawienia dziecięcego łóżeczka i czy dzieci mogą nocować bezpłatnie.

4. Doba hotelowa i opłaty

Aby uniknąć nieporozumień, warto również doprecyzować kwestie dotyczące doby hotelowej i wszystkich opłat. Omawiając ten temat powinniśmy upewnić się, do jakiej godziny musimy się wymeldować i czy istnieje możliwość ewentualnego przedłużenia doby hotelowej. Warto też zapytać o cenę (doprecyzowując, czy cena podana jest za osobę czy za cały apartament), ustalić sposób zapłaty (zarówno formę – gotówkę lub kartę, jak i termin), a także upewnić się co do godzin otwarcia recepcji.

5. Wyposażenie apartamentu

Przed wyborem apartamentu w centrum Krakowa warto zapytać o jego wyposażenie. Wiele miejsc oferuje bowiem ręczniki, mydło czy inne środki higieny osobistej, dzięki czemu nie musimy wozić tych rzeczy ze sobą. Można również dowiedzieć się o takie elementy, jak klimatyzacja, telewizor czy Internet. Planując dłuższy pobyt powinniśmy ponadto zapytać o dostępność suszarki, żelazka, pralki, lodówki czy czajnika.

6. Dostępność łazienki i kuchni w apartamencie

Dokonując wyboru apartamentu w Krakowie powinniśmy doprecyzować kwestie dotyczące dostępności łazienki i kuchni (aneksu kuchennego). Unikniemy wtedy przykrej niespodzianki w postaci ogólnodostępnej łazienki na korytarzu lub braku możliwości samodzielnego przygotowania posiłku.

7. Parking

Dla osób zmotoryzowanych pytanie o parking będzie jedną z zasadniczych kwestii. Trzeba wiedzieć, że w Krakowie obowiązują strefy, w których parkowanie jest płatne. Aby uniknąć nieprzewidzianych wydatków lub konieczności trzymania pojazdu na ulicy dobrze jest zorientować się, czy obiekt, w którym rezerwujemy nasz apartament wyposażony jest w wewnętrzny parking do dyspozycji gości i czy parking ten jest bezpłatny.

8. Wyżywienie

Planując noclegi w Krakowie dobrze jest ustalić zawczasu kwestie wyżywienia i zapytać, czy w cenę noclegu wliczone są śniadania i inne posiłki, a jeśli tak, to gdzie i w jakich godzinach są serwowane.

9. Sprzątanie apartamentu

W cenę noclegu w niektórych miejscach wliczony jest serwis sprzątający. Warto poruszyć tę kwestię zwłaszcza wtedy, gdy planujemy w Krakowie dłuższy pobyt.

10. Możliwość wprowadzania zwierząt

Właściciele zwierząt mogą zostać niemile rozczarowani, jeżeli przed zaplanowanym pobytem nie zapytali o możliwość przebywania w apartamencie swego pupila. W wielu miejscach obowiązuje bowiem zakaz przyjazdu ze zwierzętami, dlatego aby uniknąć zamieszania i problemów warto tę sprawę rozstrzygnąć podczas rezerwacji noclegu.

11. Infrastruktura i ruch miejski

Wiele apartamentów w Krakowie znajduje się w pobliżu takich obiektów, jak sklepy, obiekty gastronomiczne czy miejsca rozrywki – kina, teatry i salony gier. Pomimo plusów bliskości takich obiektów może zdarzyć się, że w apartamencie ciężko będzie odpocząć ze względu na hałas. Dobrze jest więc dowiedzieć się, jaka infrastruktura znajduje się w pobliżu i czy okna apartamentu wychodzą na cichą, spokojną stronę (podwórko, zaplecze, park itp.)

12. Lokalizacja apartamentu

Dla osób nastawionych na zwiedzanie Krakowa niezwykle istotną kwestią może okazać się lokalizacja apartamentu. Warto zatem zapytać, gdzie dokładnie znajduje się apartament, który pragniemy wynająć, jak daleko jest od dworca, Rynku Głównego, Wawelu, Kazimierza i czy istnieje dobre połączenie komunikacyjne z różnymi częściami Krakowa.

Dobra organizacja wyjazdu to podstawa

Udany pobyt w Krakowie jest w dużej mierze uzależniony od dobrej i przemyślanej jego organizacji. Jednym z najważniejszych elementów, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę jest rezerwacja noclegu. Dzięki zastosowaniu powyższych dwunastu porad będziemy pewni, że nie zapomnieliśmy o żadnej istotnej kwestii związanej z rezerwacją apartamentu, zaś wizyta w Krakowie będzie dla nas wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: